۱۳۸۷ بهمن ۱۲, شنبه

نامه شماری از فعالان دانشجویی پیشین ایران به باراک اوباما

جناب آقای باراک حسین اوباما؛ ریاست محترم جمهوری ایالات متحده آمریکا
درود بر شما
آغاز به کار شما بعنوان چهل و چهارمین رییس جمهور ایالات متحده آمریکا را به شما و ملت آمریکا تبریک می گوییم. پیروزی تاریخی شما که باعث خرسندی تمامی آزادیخواهان و برابری طلبان در سراسر جهان گردید، پیروزی ارزشهای دموکراتیک، برابری حقوق انسانها و شعارهایی بود که از جمله در کشور شما پیشگامان انقلاب و استقلال کشور و مبارزان حقوق مدنی آن را پیش از این سر داده بودند.

وجود ساختارهای دموکراتیک در کشوری که شما را بعنوان یک مهاجر آفریقایی تبار بر بالاترین مقام رسمی کشور رساند، تحسین جهانیان را بر انگیخت. این امر همانطور که شما در مراسم تحلیف تاریخی خود اشاره کردید، حاصل مبارزات و فداکاریهای انسانهای بسیاری در طول تاریخ پر فراز و نشیب کشورتان بوده است؛ همان کشوری که فرزند کسی که تا شصت سال پیش حق حضور در رستوران را هم نداشت، اینک رئیس جمهور آن مملکت است .
آقای اوباما،

شما در طول دوران مبارزات انتخاباتی خود بر لزوم تغییر سیاستهای دولت ایالات متحده آمریکا در زمینه مسایل مختلف سیاست داخلی و خارجی اشاره کرده و بخش مهمی از مصاحبه ها و مناظرات خود را به مسأله ایران اختصاص دادید.

مایلیم همانطور که خود شما هم بر آن واقفید، یاد آوری کنیم که در کشور ما ایران مبارزات آزادیخواهانه ای برای رسیدن به آزادیهای اساسی ملت در جریان است.

جنبشهای اجتماعی دانشجویان، زنان، کارگران و فعالان حقوق بشر آزادیخواه، پیشگامان این عرصه اند که با سرکوب گسترده حکومت ایران مواجه اند. جدا از خواست اصلی این گروهها که دستیابی به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در ایران است، قاطبه ملت ایران نیز که با وجود داشتن ذخائر طبیعی فراوان در شرایط نامناسب اقتصادی و در فقر و تنگدستی بسر می برند از حامیان اصلی این جنبشها و در پی حاکمیت خود بر سرنوشتشان هستند.

در ساختار سیاسی جمهوری اسلامی ایران، انحصار قدرت در دستان ولایت مطلقه فقیه؛ حاکم دینی مادام العمر امکان تغییرات مسالمت آمیز از مجاری قانونی را از بین برده است. مقام ریاست جمهوری در ایران نیز که طبق قانون اساسی تنها مردان و آن هم پیروان مذهب شیعه حق کاندیدا شدن در انتخابات آن را دارند، در حد تدارکاتچی حکومت تنزل مقام پیدا کرده و او هم تنها در انتخاباتی در دایره تنگ خودیها و طرفداران حکومت دینی و با تقلباتی گسترده انتخاب می شود و بجای پاسخگویی به ملت ایران مجری نظرات ولی فقیه است.
جناب آقای اوباما،

آنچه باعث نگارش این نامه شد، جدا از اعلام تبریک ما بمناسبت آغاز به کار شما بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده که نه تنها بعنوان یک دولتمرد و سیاستمدار بلکه در قامت یک مصلح اجتماعی جلوه کرده اید، اعلام این نکته است که در ارتباط با سیاستگذاریهای دولت خود در مورد ایران که قطعا شامل موضوعاتی چون دستیابی به انرژی هسته ای، تروریسم بین الملل و دخالت در کشورهای همسایه خواهد بود به خواست اصلی ملت ایران که همانا دموکراسی و رعایت حقوق بشر است توجه ویژه ای مبذول دارید .

بدیهی است شما بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ملزم به دفاع از منافع ملی کشورتان هستید، اما این منافع در دراز مدت تنها در وجود جهانی سرشار از صلح و آزادی برای همه انسانها قابل تأمین است.
آقای اوباما،

شما در اولین روز حضورتان در کاخ سفید فرمان به بسته شدن زندان گوانتانامو دادید اما در سرزمین ما گوانتاناموهای فراوانی در اوین، رجائی شهر و .... همچنان پذیرای دانشجویان، زنان، کارگران و روزنامه نگاران سرزمینمان هستند.

ما بعنوان جمعی از فعالان پیشین جنبش دانشجویی ایران که مدتی را در شرایط غیرانسانی زندانهای جمهوری اسلامی ایران گذرانده ایم، از همه مدافعان حقوق بشر و آزادی و برابری انسانها در سراسر جهان خواستار پشتیبانی معنوی مردم ایران برای رسیدن به اهداف آزادی خواهانه شان هستیم.

احمد باطبی
فرزاد حمیدی
کیانوش سنجری
کوروش صحتی
اکبر عطری
حمید علیزاده
منوچهر محمدی

۷ نظر:

 1. matne besyar alli bood , movafagh bashid aghaye sanjari, ARAD

  پاسخحذف
 2. salam.kianoosh aziz:omidvaram agy obma niz ba mozakrat posht pardeh baes tadvom 30sale digar jomhory esaliy iran nashvad

  پاسخحذف
 3. آیا از موج دستگیری های اخیر جمعیت ال یاسین خبر دارید؟ آیا تا به حال نام استاد ایلیا را شنیده اید؟ آیا می دانید جرم استاد که اینک با پنج تن از شاگردانش در دخمه های زندان 209 اوین به سر می برد چیست؟ مخالفت با اسلام طالبانی و خشونت طلب...
  اخبار و اطلاعات بیشتر را در وبلاگ پیام ال یاسین بیابید
  ما را در اطلاع رسانی اخبار دردناک جمعیتمان یاری کنید...
  www.payame-elyasin.blogfa.com

  پاسخحذف
 4. اعترافات یکی از شاگردان استاد ایلیا در مو رد سو استفاده دایره مذاهب وزارت اطلاعات از ...
  طی آخرین خبرهای شنیده شده، جمعی از شاگردان استاد ایلیا اقدام به انتشار و پخش گسترده فیلمی با محتوای افشاگری در مورد دایره مذاهب که به تازگی بدستشان رسیده، کرده اند. در این فیلم آقای محمد اصغری نیا یکی از شاگردان استاد ایلیا خطاب به مقام رهبری از چگونگی فریب خوردن خود توسط دایره مذاهب و مورد سوء استفاده قرار گرفتن از جانب آنها، پرده برمیدارد. اقای اصغری نیا ضمن ابراز پشیمانی شدید از همکاری خود با این اداره مخوف، اعلام میدارد که دایره مذاهب با تحت فشار قرار دادنهای مکرر ایشان برای همکاری، به او وعدة گرفتن حکم منع تعقیب از دادگاه را داده بود و تصریح میکند که آنها به هیچکدام از وعده های خود عمل نکردند. خواسته دایره مذاهب از همکاری ایشان تخریب استاد ایلیا، وارونه نمایی و تحریف واقعیتها بوده است. لازم به ذکر است که پیش از این دایره مذاهب با ایجاد رعب و وحشت و با فریب و وعده های دروغ موفق به گرفتن همکاری از برخی از شاگردان استاد شده بود. آقای اصغری نیا در این فیلم به فردی با نام مجتبایی از مزدوران دایره مذاهب اشاره می کند که از نظر ایشان جزو دروغگوترین انسانها است. ایشان در آخر فیلم، ضمن درخواست کمک و حمایت از رهبر، تصمیم خود را اعلام میدارد که اگر قرار باشد دوباره و تحت فشار دایره مذاهب، آلوده به تحریف واقعیتها بشود با دست خود به زندگی اش خاتمه خواهد داد.
  دیدن این فیلم به تمام آزاد اندیشان توصیه می شود این فیلم در وبلاگ افشاگری ها قرار داده شده است

  www.efshagaryha.blogspot.com

  پاسخحذف
 5. So interesting for me!Was there any answer for this letter from President Obama

  پاسخحذف
 6. با سلام,دستتات درد نکند.نیما

  پاسخحذف
 7. خیلی جالب و خواندنی بود.امیدوارم تاثیر گذار باشد که حتما هست.کیانوش جان برایت ارزوی موفقیت و سلامتی دارم.

  پاسخحذف

نظر شما چیست؟